Strój do biegania ma duże znaczenie

Właściwie każdy kto biega dla zdrowia i kondycji stanął lub stanie przed problemem – jak ubrać się przy niesprzyjającej pogodzie? Rezygnacja z długo wypracowanego nawyku aktywności fizycznej byłoby grzechem i zaprzepaszczeniem sporego wysiłku. Czy getry są obciachowe dla mężczyzn czy jest to wyższa wymaganie i powód do dumy?
Zima czy późna jesień potrafi płatać figle.

Oprócz ciepłej bluzy do biegania warto zastanowić się jak pragniemy chronić niższe partie ciała. Dres, priorytetowo z tkanin sztucznych, nie daje wymaganego ciepła, a poruszając się w nim możemy nabawić się kontuzji. Rozstrzygnięciem jest założenie getrów do biegania, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Jest to sposób najprostszy i w miarę popularny. Jednakże kiedy myślimy bardziej na serio o naszym hobby, powinniśmy prześledzić zakup tak zwanej bielizny termoaktywnej, którą, wbrew nazwie, można nosić bez dodatkowej warstwy spodni. Ubrania takie są uszyte ze specjalnego materiału, który poza cech bawełny np. przewiewności i dostępności powietrza, sporo lepiej trzyma ciepło i ponadto odprowadza wilgoć na zewnątrz.
Nie musimy zapomnieć też o czapce do biegania, ponieważ w chwili obecnej przez tą część ciała ucieka najwięcej ciepła. Zaziębienie głowy może powodować bóle głowy, zapalenia ucha albo zatok, a nawet poważniejsze choroby typu grypa czy przeziębienie. 
Tak wyposażeni możemy śmiało wyjść na dwór uprawiać szlachetną dyscyplinę jaką jest bieganie. Co więcej niech fakt założenia termoaktywnych getrów mówi nam o rozsądku biegacza i jego zaangażowaniu, a nie o kalesonach, które dawno przeszły już do lamusa.
 
 

Warto sprawdzić: legginsy do biegania asics.