Bieganie, wybór wygodnego stroju

Prawie każdy kto biega dla zdrowia i kondycji stanął albo stanie przed dylematem – jak ubrać się przy niesprzyjającej pogodzie? Rezygnacja z długo wypracowanego nawyku aktywności fizycznej byłoby grzechem i zaprzepaszczeniem sporego wysiłku. Czy getry są obciachowe dla facetów czy jest to wyższa potrzeba i powód do dumy?
Zima czy późna jesień potrafi płatać figle.

Poza ciepłej bluzy do biegania warto zastanowić się jak pragniemy chronić niższe partie ciała. Dres, szczególnie z tkanin sztucznych, nie daje wymaganego ciepła, a poruszając się w nim możemy nabawić się kontuzji. Rozwiązaniem jest założenie getrów do biegania, zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Jest to sposób najprostszy i w miarę popularny. Jednak gdy myślimy bardziej serio o naszym hobby, powinniśmy przeanalizować zakup tak zwanej bielizny termoaktywnej, którą, wbrew nazwie, można nosić bez dodatkowej warstwy spodni. Ubrania takie są uszyte ze specjalnego materiału, który oprócz cech bawełny na przykład. przewiewności i dostępności powietrza, dużo dużo lepiej trzyma ciepło i prócz tego odprowadza wilgoć na zewnątrz.
Nie musimy zapomnieć także o czapce do biegania, ponieważ w tej chwili przez tą część ciała ucieka najwięcej ciepła. Zaziębienie głowy ma możliwość powodować bóle głowy, zapalenia ucha lub zatok, a nawet poważniejsze choroby typu grypa czy przeziębienie. 
Tak wyposażeni możemy śmiało wyjść na dwór uprawiać szlachetną dyscyplinę jaką jest bieganie. Co więcej niech fakt założenia termoaktywnych getrów mówi nam o rozsądku biegacza i jego zaangażowaniu, a nie o kalesonach, które dawno przeszły już do lamusa.
 
 

Polecana strona: plecak do biegania z bukłakiem.